O projekcie

Ambitne Podróże to projekt, który urodził się w roku 2014 w Takeo w Kambodży pod nazwą „Phnom Da Travel” (Phnom Da to nazwa najstarszej, mało znanej, świątyni w Kambodży).
Nasza stała ekipa liczy 8 osób, rezydujących na terenie całego Królestwa Kambodży (siedmiu Khmerów, jeden Polak). Wyspecjalizowaliśmy się w  turystyce typu fair trade – „z górnej półki”. Wszystkie wyjazdy – zarówno wyprawy jak i zlecenia prywatne – są organizowane we współpracy z lokalną ludnością, w ten sposób aby pozostawiane przez nas pieniądze wspierały rozwój miejscowych społeczności.
Przez cały rok współpracujemy z biurami podróży, klientami indywidualnymi oraz działającym na terenie Kambodży biznesem. Z naszą pomocą zarówno zamówisz tuk tuka, przewodnika po mieście, jak i zorganizujesz ekspedycję w głąb dżungli. Organizujemy wszystkie rodzaje turystyki, poza seksturystyką, którą uważamy za wyniszczające Azję przestępstwo.
Z czasem wspólnie z przyjaciółmi swoją działalność rozszerzyliśmy o wyjazdy w inne regiony świata. Jeżeli więc coś polecamy na naszej stronie – znaczy się jesteśmy pewni, że dany wyjazd jest warty polecenia – ambitny, uczciwy, robiony przez profesjonalistów, z poszanowaniem dla środowiska naturalnego.
Ambitne Podróże to zdecydowanie więcej niż odwiedziny jedynie w tłocznych miejscach znanych z kolorowych żurnali. Poza turystycznym kanonem, oferujemy także ekspedycje w najbardziej niedostępne rejony.  Znajdziesz tutaj podróże kulturowe, Trekkingi, wyprawy do dżungli, poszukiwanie minerałów, birdwatching, MTB, sporty wodne i wypoczynek na rajskich, mało znanych, a nawet bezludnych wyspach.
Dokładamy starań aby nasze wyjazdy nie kolidowały z życiem lokalnych społeczności, a stawały się dla nich źródłem korzyści. Wszystkie wyjazdy są prowadzone przez doświadczonych podróżników, najczęściej mieszkających na stałe w krajach do które będziecie odwiedzać.